Ice Racing Team Polska

wyścigi motocyklowe na lodzie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Kiepski powrót Pawła Czajki – IV runda rosyjskiej Superligi

Zawody rozegrano w niedzielę na torze Baszkirii Ufa. Średnie biegowe i tabelę ligową przedstawimy wkrótce.
 
Wyniki:
1. Baszkiria Ufa = 30 pkt
1. Nikołaj Krasnikow (2,3,3,3,3,3) – 17
2. Władymir Bobin (3,1,1,2,2) – 9
11. Aleksiej Iwanow (0,0,1,1,w,2) – 4
2. Mega-Łada Togliatti = 28 pkt
7. Danił Iwanow (1,2,w,2,3,3) – 10
8. Igor Kononow (3,w,3,w,3,3) – 12
14. Igor Sajdullin (2,1,1,2) – 6
3. Amur Błagowieszczeńsk = 23 pkt
3. Dmitrij Chomicewicz (3,3,3,3,1,0) – 13
4. Eduard Krysow (1,2,1,1,2,1) – 8
12. Paweł Czajka (1,0,1,0) – 2
4. Kaustik Sterlitamak = 19 pkt
5. Andriej Szyszegow (0,d,3,0) – 3
6. Jewgienij Szarow (2,0,0,0,u,0) – 2
13. Siergiej Karaczincew (3,2,2,3,3,1) – 14
5. CPTWS Kamieńsk Uralski = 17 pkt
9. Witalij Chomicewicz (2,2,0,2,1,1) – 8
10. Artiom Nowik (w,3,2,2,1,w) – 8
15. Michaił Dimitriszin (1,0,0,0) – 1

Paweł Czajka (niebieski) w pierwszych zawodach po przerwie w startach zdobył tylko 2 punkty

Bieg po biegu:
1. Kononow, Krasnikow, D. Iwanow, A. Iwanow
2. D. Chomicewicz, W. Chomicewicz, Krysow, Nowik (w)
3. Bobin, Szarow, A. Iwanow, Szyszegow
4. D. Chomicewicz, Sajdullin, Czajka , Kononow (w)
5. Karaczincew, W. Chomicewicz, Dimitriszin, Szarow
6. Krasnikow, Krysow, A. Iwanow, Czajka
7. Nowik, D. Iwanow, Sajdullin, Dimitriszin
8. D. Chomicewicz, Karaczincew, Krysow, Szyszegow (d)
9. Krasnikow, Nowik, Bobin, W. Chomicewicz
10. Kononow, Karaczincew, Sajdullin, Szarow
11. D. Chomicewicz, Nowik, Czajka, Dimitriszin
12. Krasnikow, Kononow (w), D. Iwanow (w), A. Iwanow (w)
13. Karaczincew, W. Chomicewicz, Nowik, Szarow
14. Kononow, D. Iwanow, Krysow, Czajka
15. Szyszegow, A. Iwanow, Bobin, Szarow (u)
16. D. Iwanow, Sajdullin, W. Chomicewicz, Nowik
17. Karaczincew, Krysow, D. Chomicewicz, Szyszegow
18. Krasnikow, Bobin, W. Chomicewicz, Dimitriszin
19. Kononow, D. Iwanow, Karaczincew, Szarow
20. Krasnikow, Bobin, Krysow, D. Chomicewicz
 

Jaerf mistrzem z kompletem zwycięstw

W pięćdziesiątych ósmych mistrzostwach Finlandii w wyścigach motocyklowych na lodzie triumfował zawodnik Vaasa Moottorikerho i jedyny reprezentant kraju w tegorocznym cyklu finałowym Indywidualnych Mistrzostw Świata, Mats Jaerf. Niemałą atrakcją dla kibiców zgromadzonych w sobotę w Joensuu musiał być występ ojca kontuzjowanego Anttiego Aakko – Erkkiego, który jeździł dla Suomi w mistrzostwach świata w latach 80. i 90.

Podium fińskich mistrzostw - od lewej: Kankkunen, Jaerf, Jetsonen

Indywidualne Mistrzostwa Finlandii były na ogół jednocześnie wewnętrzną kwalifikacją na Drużynowe Mistrzostwa Świata. W związku z tym w Berlinie można się spodziewać w składzie biało-niebieskich, obok lidera w osobie Jaerfa, Timo Kankkunena (zawodnika Bockarny w lidze szwedzkiej) oraz Mikko Jetsonena (jeżdżącego dla drużyny „Północnej Karelii” z Joensuu).

Ze względu na niewyleczoną kontuzję nie wystartował awizowany wcześniej Tomi Tani.

Wyniki:
1. Mats Jaerf (3,3,3,3,3) – 15+3
2. Timo Kankkunen (2,3,3,3,w) – 11+3+2
3. Mikko Jetsonen (3,2,2,3,2) – 12+1
4. Tomi Norola (1,3,2,d,3) – 9+2+0
5. Janne Vilponen (1,t,1,3,3) – 8+1
6. Erkki Aakko (2,2,3,2,d) – 9+w
7. Jouni Seppaenen (3,1,2,1,1) – 8
8. Mika Kastren (3,d,2,2,0) – 8
9. Christer Biskop (1,2,0,1,3) – 7
10. Markku Weckman (2,1,3,1,-) – 7
11. Henrki Pekkala (2,u,1,2,1) – 6
12. Matti Hanninen (w,3,0,0,2) – 5
13. Jarmo Malinen (0,0,1,2,2) – 5
14. Jens Budden (d,d,0,1,2) – 3
15. Rami Systae (1,1,1,0,w) – 3
16. Matias Rantala (d,2,w,d,0) – 2
17. Mika Helin (0)
 
Bieg po biegu:
Wyścig kwalifikacyjny: Aakko, Hanninen, Systae, Helin
1. Kastren, Aakko, Norola, Malinen
2. Jaerf, Kankkunen, Vilponen, Budden
3. Jetsonen, Weckman, Biskop, Rantala (d)
4. Seppaenen, Pekkala, Systae, Hanninen (w)
5. Kankkunen, Jetsonen, Systae, Malinen
6. Hanninen, Rantala, Budden (d), Kastren (w)
7. Jaerf, Aakko, Weckman, Pekkala (u)
8. Norola, Biskop, Seppaenen, Helin, Vilponen (t)
9. Weckman, Seppaenen, Malinen, Biskop
10. Kankkunen, Kastren, Pekkala, Biskop
11. Aakko, Jetsonen, Vilponen, Hanninen
12. Jaerf, Norola, Systae, Rantala (w)
13. Jaerf, Malinen, Biskop, Hanninen
14. Vilponen, Kastren, Weckman, Systae
15. Kankkunen, Aakko, Seppaenen, Rantala (d)
16. Jetsonen, Pekkala, Budden, Norola (d)
17. Vilponen, Malinen, Pekkala, Rantala
18. Jaerf, Jetsonen, Seppaenen, Kastren
19. Biskop, Budden, Aakko (d), Systae (w)
20. Norola, Hanninen, Weckman (w) Kankkunen (w)
Półfinał: Kankkunen, Norola, Vilponen, Aakko (w)
Finał: Jaerf, Kankkunen, Jetsonen, Norola
 

Stroemsunds MC w końcu pokonane

Piąty czwórmecz szwedzkiej Isracingserien, rozegrany w sobotę, przyniósł pierwszą w sezonie wygraną OeMK Rundbana, z trzema punktami przewagi nad jadącymi bez zagranicznych zawodników faworytów ze Stroemsund. Zwycięstwo drużynie z Oernskoldvik na torze Rolandshov w Bollnaes przyniosła głównie świetna postawa Stefana Svenssona i Ove Ledstroema, zdobywców kompletu dwunastu punktów.

Pogromcy Stroemsunds z OeMK Rundbana

Wyniki:
 
OeMK Rundbana: 37 pkt – łącznie 9 punktów meczowych
1. Stefan Svensson (3,3,3,3) – 12
2. Niclas Svensson (2,2,3,3) – 10
3. Ove Ledstroem (3,3,3,3) – 12
4. Martin Boerjegren (0,0,0,1) – 1
5. Emil Bjoerklund (0,2,0,0) – 2
 
Stroemsunds MC: 34 pkt – łącznie 14 punktów meczowych
1. Daniel Henderson (3,3,2,1) – 9
2. Jimmy Olsen (2,2,2,2) – 8
3. Mikael Flodin (1,2,1,1) – 5
4. Hansa Olsen (0,0,0,3,3) – 6
5. Henrik Bodin (3,1,2,-) – 6
 
SMK Gaevle: 32 pkt – łącznie 4 punkty meczowe
1. Per-Olof Serenius (3,2,3,2) – 10
2. Rickhard Edlund (1,1,-,0) – 2
3. Conny Fastesson (0,0,0,2) – 2
4. Andreas Bergstroem (2,1,2,2) – 7
5. Michael Sjoegren (2,3,1,3,2) – 11
 
Bockarna Bollnaes: 17 pkt – łącznie 3 punkty meczowe
1. Jonas Lindholm (1,3,1,0) – 5
2. Viktor Svensson (1,1,2,1) – 5
 3. Jo Saetre (2,1,1,0) – 4
4. Joakim Stensmo (0,0,0,0) – 0
5. Anders Hakanson (1,0,1,1) – 3
 
Bieg po biegu:
1. Serenius, Stensmo, N.Svensson, H.Olsen
2. Ledstroem, J.Olsen, Lindholm, Fastesson
3. S. Svensson, Saetre, Edlund, H.Olsen
4. Serenius, N.Svensson, Flodin, Stensmo
5. Bodin, Sjoergen, Hakansson, Bjoerklund
6. S.Svensson, J.Olsen, Bergstroem, Stensmo
7. D.Henderson, N.Svensson, Saetre, Fastesson
8. Lindholm, Flodin, Edlund, Boerjegren
9. Ledstroem, Serenius, V.Svensson, H.Olsen
10. Sjoergen, Bjorklund, Bodin, Hakansson
11. N.Svensson, Bergstroem, Lindholm, H.Olsen
12. S.Svensson, V.Svensson, Flodin, Fastesson
13. Ledstroem, D.Henderson, Sjoegren, Stensmo
14. Serenius, J.Olsen, Saetre, Boerjegren
15. Sjoegren, Bodin, Hakansson, Bjorklund
16. H.Olsen, Fastesson, Stensmo, Boerjegren
17. Ledstroem, Bergstroem, Flodin, Saetre
18. N.Svensson, J.Olsen, V.Svensson, Edlund
19. H.Olsen, Sjoegren, Hakansson, Bjorklund
20. S.Svensson, Serenius, Henderson, Lindholm 
 

Gospodarze najlepsi w Ufie

Wyniki trzeciej rundy rosyjskiej Superligi:
 
1. Baszkiria Ufa = 29 pkt
1. Nikołaj Krasnikow (2,3,3,3,3,3) – 17
2. Władymir Bobin (w,2+,3,0,3) – 8+1
11. Aleksiej Iwanow (1,1,2+,w,u) – 4+1
2. Mega-Łada Togliatti = 28 pkt
7. Danił Iwanow (w,2+,2+,2,1,1) – 8+2
8. Igor Kononow (3,3,3,2,3,3) – 17
14. Igor Sajdullin (1,0,w,2) – 3
3. Amur Błagowieszczeńsk = 25 pkt
3. Dmitrij Chomicewicz (3,3,1,w,1,3) – 11
4. Eduard Krysow (1,2,3,2,u) – 8
12. Siergiej Łogaczow (1,0,1+,2,2+) – 6+2
4. CPTWS Kamieńsk Uralski = 21 pkt
9. Witalij Chomicewicz (2,2,3,3,1+,0) – 11+1
10. Artiom Nowik (0,1,1,1,2,1) – 6
15. Michaił Dimitryszyn (d,3,0,1) – 4
5. Kaustik Sterlitamak = 17 pkt
5. Andriej Szyszegow (w,0,0,1) – 1
6. Jewgienij Szarow (2,1,0,0,w,2) – 5
13. Siergiej Karaczincew (1,2,2,1,2,3) – 11
 
Nikołaj Krasnikow zaliczył tylko jedną, minimalną wpadkę - w pierwszym wyścigu dnia przegrał z Dmitrijem Chomicewiczem
 
Bieg po biegu:
1. D. Chomicewicz, Krasnikow, Krysow, Bobin (w)
2. Kononow, Szarow, Karaczincew, D. Iwanow (w)
3. Krasnikow, W. Chomicewicz, A. Iwanow, Dimitriszyn (d)
4. D. Chomicewicz, Karaczincew, Krysow, Szyszegow (w)
5. Kononow, W. Chomicewicz, Sajdullin, Nowik
6. Krasnikow, Bobin, Szarow, Szyszegow
7. Kononow, D. Iwanow, D. Chomicewicz, Łogaczow
8. W. Chomicewicz, Karaczincew, Nowik, Szarow
9. Krasnikow, Kononow, A. Iwanow, Sajdullin
10. Dimitriszyn, Nowik, D. Chomicewicz (w)
11. Kononow, D. Iwanow, Karaczincew, Szarow
12. Bobin, A. Iwanow, Karaczincew, Szarow
13. Krysow, Karaczincew, D. Chomicewicz, Szyszegow
14. W. Chomicewicz, D. Iwanow, Dimitryszyn, Sajdullin (w)
15. Krasnikow, Krysow, Łogaczow, Bobin
16. Karaczincew, Nowik, W. Chomicewicz, Szarow (w)
17. Kononow, Łogaczow, D. Iwanow, Krysow (u)
18. Bobin, Szarow, Szyszegow, A. Iwanow (w)
19. D. Chomicewicz, Łogaczow, Nowik, W. Chomicewicz
20. Krasnikow, Sajdullin, D. Iwanow, A. Iwanow (u)
 

Już dziś finał mistrzostw Finlandii

Na torze w Joensuu rozstrzygnięta zostanie sprawa tytułu w liczących 66 lat tradycji mistrzostwach tego mroźnego kraju. Faworytem do trzeciego tytułu z rzędu, a czwartego ogółem jest fiński jedynak w tegorocznej „Grand Prix” – Mats Jaerf.
 
Największy nieobecny to bez wątpienia Antti Aakko
 
Spośród zawodników mających w portfolio starty na polskich torach na liście startowej widnieją również Janne Vilponen, Tomi Tani, niemiecki rezerwowy w VII Sanok Cup – Jens Budden i przede wszystkim stały bywalec zawodów na Błoniach, a obecnie również koordynator MOTUL FIM Ice Speedway Gladiators World Championship, Jouni Seppaenen.
 
Skład zawodów:
1. Jarmo Malinen
2. Mika Kasanen
3. (zwycięzca kwalifikacji)
4. Tomi Norola
5. Timo Kankkunen
6. Jens Budden
7.Mats Jaerf
8. Janne Vilponen
9. Mikko Jetsonen
10. Matias Rantala
11. Markku Weckman
12. Christer Biskop
13. Tomi Tani
14. (zawodnik na 2. miejscu w kwalifikacjach)
15. Henri Pekkala
16. Jouni Seppaenen
 

Znamy wyniki losowania na Krasnogorsk

Wiemy już, jak wyścig po wyścigu pojadą uczestnicy Mistrzostw Świata Lodowych Gladiatorów w swoim pierwszym starciu na stadionie Zorkij w Krasnogorsku. Oficjalnie potwierdzono zastąpienie Rene Stellingerfa przez Antonina Klatovskiego, Czech przejmie również numer 14 na plastronie. 
Nie będzie poszerzana lista kwalifikowanych rezerwowych – zwolniony numer 24. w przeciwnym wypadku objąłby sklasyfikowany w Stroemsund tuż nad Mirosławem Daniszewskim Austriak Charly Ebner.
 
Jan Klatovsky otworzy tegoroczne Mistrzostwa Świata w wyścigu razem ze Stefanem Svenssonem, Hansem Weberem i Nikołajem Krasnikowem
 
Wyniki losowania (w nawiasie stały numer startowy MOTUL FIM Ice Speedway Gladiators World Championship):
1. (6) Jan Klatovsky (Czechy)
2. (12) Hans Weber (Niemcy)
3. (5) Stefan Svensson (Szwecja)
4. (16) Nikołaj Krasnikow (Rosja)
5. (11) Witalij Chomicewicz (Rosja)
6. (7) Guenther Bauer (Niemcy)
7. (1) Danił Iwanow (Rosja)
8. (14) Antonin Klatovsky (Czechy)
9. (10) Franz Zorn (Austria)
10. (3) Dmitrij Chomicewicz (Rosja)
11. (8) Stefan Pletschacher (Niemcy)
12. (13) Mats Jaerf (Finlandia)
13. (15) Harald Simon (Austria)
14. (2) Dmitrij Kołtakow (Rosja)
15. (9) Per-Anders Lidstroem (Szwecja)
16. (4) Igor Kononow (Rosja)
R1. (17) Siergiej Makarow (Rosja)
R2. (18) Aleksiej Kałganow (Rosja)
 


Strona 1 z 166
 

Youtube

Youtube

English version

FWM

SPONSORZY
STRATEGICZNI

Sponsorzy Ice Speedway

Sponsorzy Ice Speedway

Sponsorzy Ice Speedway

Sponsorzy Ice Speedway

Sponsorzy Ice Speedway


 

SPONSORZY
GENERALNI

Sponsorzy Ice Speedway
Sponsorzy Ice Speedway

 

SPONSORZY
GŁÓWNI

Sponsorzy Ice Speedway

Sponsorzy Ice Speedway

Sponsorzy Ice Speedway


 

SPONSORZY

Sponsorzy Ice Speedway

Sponsorzy Ice Speedway

Sponsorzy Ice Speedway


 

PATRONI
MEDIALNI


 

Patronat medialny Ice Speedway

Patronat medialny Ice Speedway

 

Patronat medialny Ice Speedway

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 



sanok_herby ruszkiewicz mosir speedway_sanok podkarpackie pzm sanok